21.04.2018. Субота, 17:00
ОСК Металіст, Харків
глядачів: 4698 (57 виїзних)
температура: 20°C

«Ракіцький – хуй, Ракіцький – хуй» – лунає над харківським стадіоном Металіст. Це вболівальники полтавської Ворскли щиро вітають улюбленця всіх українських фанатів Ярослава Ракіцького. Непогана акустика майже порожнього стадіону дозволяє п’яти десяткам виїзних фанів донести свій меседж адресату.

До речі, про ворсклян, тобто про нас. Їх приїхало не так багато, як хотілося б з огляду на високе турнірне становище команди та близькість виїзду до Харкова. Проте, ми взяли якістю: шум та гук  стояли увесь матч, реакція на події на полі була живою, а емоції непідробними. Горів папір, красиво й весело літали рулони, а всі нехороші люди, включаючи Ріната та суддю Абдулу отримали заслужені вербальні «компліменти». Найбільше ж, як і личить головному ватніку українського футболу, отримав на горіхи Рак, ще і з самобутнім полтавським колоритом: «Ракіцький, Ракіцький, посмокчи-но хуй зіньківський!».

Варто згадати і про організаційні моменти. Квиток на гостьовий донецький клуб пропонує зараз вже за 50 грн, і за ці немалі гроші ви отримаєте можливість відчути себе в’язнем концтабору або мешканцем тюряги. На вході на сектор крім традиційного шмону стюарди вас обов’язково будуть змушувати зняти взуття, як власне роблять наглядачі у місцях відбування покарання .  Чому проходити цю принизливу процедуру мають лише гостьові фанати – не зрозуміло. Не шукайте логіки: навіть у правилах проходу на стадіон ФК Шахтар такого немає, та і не може бути, адже будь-який огляд має проводитися у рамках законодавства України і не має порушувати права людини.

З цим очевидним свавіллям не погодилися декілька наших хлопців, і спокійно, але впевнено вступили у дискусію зі старшою стюардинею ФК Шахтар, принаймні так вона представилася. До конструктиву пані не була готова, тож продовжувала погрожувати недопуском на арену на підставі нашого небажання роззуватися та інших абсурдних на нашу думку вимог, які базуються лише на хворій уяві деяких людей, а не на здоровому глузді та законних підставах. Добре, що представник поліції,  проявив більший професіоналізм, ніж стюарди Шахтаря, та погодився на вимоги пройти поверхневий огляд без роздягання, роззування і т.д. Тож, знайте свої права та відстоюйте їх, якщо не хочете наступного разу знімати штани, нахилятися і розсувати сідниці для огляду.

Як вже було сказано, натхненні зустріччю з друзями, хорошою погодою, екскурсіями до музею сексу, пивом та юридичними перемогами над стюардами, полтавці смалили на трибуні доволі люто. Гравцям, мабуть, передалося трохи того запалу, і з безнадійних 0-3 Ворскла майже камбекнулася, забивши два голи у відповідь.  Втім, дотиснути не вийшло. Попри це, настрій чомусь у всіх був веселий та піднесений, адже і команда і фани показали, що ми дечого варті, і з нами треба рахуватися.

У затишному харківському дворику біля стадіону стояли троє і сьорбали пиво з магазину Десятка, обговорювали матч, насолоджуючись весняним вечором з духмяним ароматом абрикосового квіту. Інші полтавці вже роз’їхалися хто-чим. Приваблива харківська краля, яка довго сиділа поруч на лавці, теж кудись пішла. Що ж, пора на метро.